Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła – Odpust św. Anny - 30.07.2023 r.

 1. Dziś przeżywamyodpust ku czci św. Anny. Bogu dziękujemy za wspaniałą Patronkę – matkę NMP, babcię Pana Jezusa. Św. Annie zawierzamy wszystkie rodziny naszej parafii i seniorów.
 2. Podziękowania za sprzątanie kościoła przed uroczystością odpustową: Paniom Adeli, Elżbiecie, Gertrudzie i Danucie z Różana, oraz Ewie, Barbarze i Julii z Załuzia. Bóg zapłać!
 3. 1 sierpnia przezywać będziemy 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie „W” czyli o 17.00, gdy zabrzmią dzwony i syreny, zatrzymajmy się na chwilę zadumy i modlitwy za tych, którzy zginęli w obronie honoru i naszej Ojczyzny.
 4. 1 i 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze naszi wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża.
 5. 6 sierpnia, będziemy obchodzili Święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza Zbawiciela.
 6. W tym tygodniu wspominamy świętych:
 • poniedziałek – św. Ignacy Loyola, prezbiter
 • wtorek św. Alfons Liguori, biskup i doktor kościoła
 • piątek św. Jan Maria Vianney, prezbiter
 1. W tym tygodniu przypadają:
 • I czwartek miesiąca – od 6.30 modlimy się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 • I piątek miesiąca– Msze św. o 7.00, 7.30 i 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 08.00 - 9.00
 • I sobota miesiąca – Msza św. o godzinie 7.00 i 7.30
 • I niedziela miesiąca– Nabożeństwo Godziny Św. po Mszy św. o godz. 09.30
 1. Od 1 do 15 sierpnia na Górce Panny Marii o 21.00 spotykać się będziemy na nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego. Matce Bożej będziemy polecać naszą Ojczyznę oraz duchowo towarzyszyć pielgrzymom Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisywania się do Białej Grupy św. Jana Pawła II.
 2. W związku z uzupełnieniem zmian personalnych w naszej diecezji ks. Paweł Kaczmarczyk nasz wikariusz z dniem 26 sierpnia będzie wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Maz. Pożegnanie i podziękowanie za trzy lata posługi ks. Pawła w naszej parafii nastąpi w niedzielę 20 sierpnia 2023 r.
 3. Zapowiedzi:
 • Hubert Poplewski, kawaler, par. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku i Natalia Błońska, panna, par. św. Anny w Różanie. Zapowiedź II
 • Krzysztof Wawrzyńczak, kawaler, par. św. Jana Chrzciciela w Kuninie i Kinga Mościcka, panna, par. św. Anny w Różanie. Zapowiedź I
 1. Zmarł:

        † śp. Szymon Wiesław Trojecki, lat 87 z Pruszk,

        † śp. Bożenna Barbara Oślizło z domu Kosewska, lat 86 z Paulinowa „wieczny odpoczynek”