Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA WIELKANOCNA - 31.04.2024 r.

 1. Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Wielkanoc: Drodzy Bracia i Siostry, umiłowani Diecezjanie!

Przez cały Wielki Post rozważaliśmy przeogromną miłość Boga do każdego człowieka, do każdego z nas. Jezus bowiem ofiarował siebie na ołtarzu krzyża, by być naszym Odkupicielem. Ukoronowaniem naszej refleksji jest duchowa pielgrzymka do pustego grobu Pana w dzisiejszy poranek wielkanocny, by na nowo przyjąć prawdę: On zmartwychwstał! Pan żyje!

            Niech Chrystus, Zwycięzca śmierci błogosławi nam wszystkim. Niech to błogosławieństwo stanie się udziałem naszych rodzin, naszych parafii, całej naszej diecezji. Obejmując Was modlitwą proszę, by Pan, który po zmartwychwstaniu przynosił pokój zalęknionym uczniom, obdarzał także współczesny świat i każdego z nas darem prawdziwego pokoju.

           Na czas wielkanocnego świętowania przy stole Eucharystii, w gronie rodziny i przyjaciół, wraz z biskupem Tadeuszem z serca Wam błogosławię.

 1. Do życzeń przyłączamy się i my, życząc by Zmartwychwstały Chrystus udzielał potrzebnych łask każdemu z parafian, rodzinom a serca napełniał pokojem, radością i odwagą w wyznawaniu wiary.
 2. W Niedzielę Wielkanocną porządek Mszy Świętych następujący: godz. 6:00 (Rezurekcja z procesją), 9:30, 12:00 i 16:00, w Kaplicy o 10:45.
 3. Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych następujący: 7:30, 9:30 i 12:00. Nie ma Mszy Świętej w Kaplicy i o godz. 16:00.
 4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, I piątek miesiąca (Msze Święte 7:00, 9:00 i 18:00) oraz I sobota miesiąca.
 5. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich:

- Siostrze Miriam za przygotowanie Ołtarza Wystawienia tzw. Ciemnicy i Grobu Pańskiego;

- p. Stanisławowi Janyszko za wykonanie konstrukcji Grobu i nowego krzyża;

- Strażakom z jednostek OSP Mroczki Rębiszewo, Załuzie, Szygi i Różan za czuwanie przy Grobie Pana Jezusa i udział w Procesji Rezurekcyjnej;

- chórowi parafialnemu na czele z s. Cecylia, orkiestrze pod przewodnictwem p. Tomasza Grześkowicza; ministrantom, harcerzom, asyście procesyjnej,

- wszystkim biorącym udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia;

 1. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym duchowym przygotowaniem jest Nowenna do Bożego Miłosierdzia odmawiana każdego dnia po Komunii. Ofiary do puszek na Caritas.
 2. W dniach 1-9 lipca zapraszamy dzieci od 3 klasy Szkoły Podstawowej na wyjazdu w Bieszczady. Informacje na plakacie w gablocie.
 3. Zapraszamy do udziału w jednodniowym wyjeździe szlakiem czterech kultur: Tykocin, Supraśl, Bohoniki i Sokółka. Wyjazd 20 kwietnia o godz. 7:30. Koszt 130 zł.
 4. Zapowiedzi przed ślubem:

- Tomasz Słowikowski, kawaler, Parafia pw. Św. Jacka, Rzewnie – Anna Maria Szpygiel, panna Parafia pw. Św. Anny, Różan

 1. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli:

+ Czesław Biedrzycki, l. 82, Ponikiew Wielka,

+ Roman Hołozubiec, l. 71, Różan, ul. Gdańska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..