Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła - 23.07.2023 r.

1. Burmistrz Gminy Różan i Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Różanie zapraszają na akcję honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Nie bądź obojętny - podziel się kropelką krwi - uratuj czyjeś życie", którą przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział Terenowy w Ostrołęce. Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich honorowych dawców krwi, jak również tych wszystkich, którzy po raz pierwszy bezinteresownie chcieliby podzielić się tym najcenniejszym darem, jakim jest krew. Akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie w dniu 29 lipca 2023 r. w godz. 08.30 – 12.30 w mobilnym ambulansie zlokalizowanym na parkingu przy Placu Obrońców Różana.
  2. W tym tygodniu wspominamy świętych:
  • w poniedziałek wsp. Św. Kingi, dziewicy
  • we wtorek – Święto Jakuba, Apostoła oraz wsp. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżujących,
  • w środę wsp. Św. Joachima i Anny, rodziców Matki Najświętszej (odpust parafialny w przyszłą niedzielę 30.07.2023 r., suma odpustowa o godz. 12.00. Z racji odpustu nie będzie Mszy św. w kaplicy Trójcy św.)
  • w sobotę wsp. Św. Martę, Marię i Łazarza, przyjaciół Pana Jezusa
  1. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone będą na WSD w Łomży. Bóg zapłać!
  2. Od 1 do 15 sierpnia na Górce Panny Marii o 21.00 spotykać się będziemy na nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego. Matce Bożej będziemy polecać naszą Ojczyznę oraz duchowo towarzyszyć pielgrzymom Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisywania się do Białej Grupy św. Jana Pawła II.
  3. Na stoliku przy wyjściu z Kościoła został położony znaleziony aparat słuchowy.
  4. Zapowiedzi:
  • Grzegorz Wiktor Matysek, kawaler, par. Zesłania Ducha św. Stara Iwiczna (diec. Warszawska) i Dominika Kujawa, panna par. św. Anny w Różanie. Zapowiedz II
  • Piotr Ciałkowski, kawaler, par. św. Jana Pawła II w Radzyminie diec. warszawsko – praska i Joanna Kornacka, panna par. M.B. Loretańskiej w Warszawie (diec. warszawsko – praska). Zapowiedz II
  • Hubert Poplewski, kawaler, par. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku i Natalia Błońska, panna, par. św. Anny w Różanie. Zapowiedź I
  1. Zmarł: † śp. Waldemar Stancel w wieku 57 lat z Różana ul. Warszawska, ostatnia stacja pochowanie na cmentarzu parafialnym 24.07.2023 r. o godz. 09.00. „wieczny odpoczynek”