Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2024 r.

  1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Wykorzystajmy ten czas do wzrostu naszej wiary i życia nią na co dzień. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

- w piątki droga krzyżowa o godz. 17:30, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta. Zmieniamy godzinę drogi krzyżowej z 15 na 17:30 po prośbach wielu osób i katechetek.

- niedziela – Gorzkie Żale po Mszy Świętej z godz. 9:30;

  1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca (Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00) oraz I sobota miesiąca.
  2. 25 lutego 2024 r. to II Niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Od lat ofiary zbierane przed kościołami stanowią jałmużnę na misje – przeznaczane są na wsparcie polskich misjonarek i misjonarzy, czyli i naszych sióstr: Leontyny i Gabrieli w Boliwii. Wesprzyjmy tę akcję – okażmy miłosierdzie i wrażliwość. Bóg zapłać za ofiary, które złożycie!
  3. Przez sakrament chrztu świętego do Kościoła Rzymskokatolickiego został włączony Natan Majkowski – gratulacje i życzenia.

Od wielu lat nie ma w Polsce przyrostu naturalnego. Zamykane są szkoły. Polska wymiera. Dużo więcej pogrzebów niż narodzin. To widać również drastycznie w naszej parafii. W ubiegłym roku było 28 chrztów, a 51 pogrzebów. Ostatni chrzest był 12.11.2023 r., a dzisiaj pierwszy chrzest w nowym roku. Ślubów było w 2023 r. 19. W tym pierwszy ślub będzie dopiero 18 maja.

Nie trzeba być prorokiem, ale w takim postępie – czysta matematyka – Polska zmniejszy się o połowę ludności albo i więcej. Obecne pokolenie 20-30 latków zobaczy mając 70-80 lat, że wokół nich są starzy ludzie – mało młodych. Oczywiście przyjdą z innych krajów do pracy. Polacy mogą być mniejszością we własnej Ojczyźnie.

  1. Za tydzień w naszej diecezji taca seminaryjna. Przyjedzie kleryk IV roku WSD w Łomży. Wygłosi homilie i zbierze ofiary.
  2. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

- Sławomir Malicki, l. 62, zam. Miłony

- Krzysztof Olbryś, l. 59, zam. Różan, ul. Poniatowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..