Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25. 12. 2016)

1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego nawiedzenia. Dla wszystkich Drogich Parafian i Gości wraz z ks. Andrzejem życzymy, aby te święta były pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.

2. Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Boże Narodzenie 2016

Umiłowani Bracia i Siostry!

Odwieczne Słowo Boga stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. Dla nas chrześcijan każde Boże Narodzenie jest okazją do świętowania i głębszego przeżywania prawdy o nieskończonej miłości Boga względem człowieka. Świadomi godności dziecka Bożego, idźmy i głośmy Ewangelię, potwierdzając ją świadectwem na każdym etapie naszego życia i naszej aktywności zawodowej czy rodzinnej. Wszyscy bez wyjątku bądźmy „chrystusowi” w nadchodzącym 2017 roku. Wraz z Księżmi Biskupami z całego serca przyzywam Bożego błogosławieństwa, opieki Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa, dla każdej rodziny i każdego z Was.

+ Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński

3. Dziś Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 12.00 i 16.00. Nie będzie Mszy w kaplicy.

4. W poniedziałek (26 XII) – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; w kaplicy o 10.45 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy o godz. 12.00 odbędzie się kolędowanie przy szopce przed kościołem. Taca przeznaczona na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.

5. Siostrom Leonii i Alinie serdecznie dziękujemy za przygotowanie żłóbka Panu Jezusowi oraz świąteczne dekoracje naszej świątyni. Firmie Narew Styl dziękujemy za wykonanie szopki przed kościołem. S. Alinie za mobilizację dzieci do uczestnictwa w Roratach.

6. Podziękowania składamy:

- chórowi parafialnemu z siostrą Gabrielą za uświetnienie dzisiejszej uroczystości

- grupie modlitewnej za codzienną modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia

7. W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Jest to święto patronalne Zgromadzenia naszych sióstr.

8. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 18.00.

9. Obraz Jezusa Miłosiernego zakończył nawiedzanie rodzin mieszkających przy ulicach Polnej, Spokojnej, Parkowej i Targowej. Msza św. w intencji tych rodzin zostanie odprawiona 8 I o godz. 16.00. 27 XII na Mszy o godz. 18.00 Obraz przejmą mieszkańcy ul. Kościuszki i Witosa.

10. Od 28 grudnia (środa) rozpoczynamy kolędę, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin w naszej parafii. Będziemy wdzięczni za złożone ofiary podczas kolędy które będą przeznaczone na przygotowania do kapitalnego remontu i rozbudowy domu parafialnego. Rozpoczęcie prac planujemy na początek 2018 roku.

Porządek kolędy po świętach:

28 grudzień (środa)

3 styczeń (wtorek)
godz. 9.00 Mroczki Rębiszewo 1 ksiądz
godz. 15.00 Ul. Kościuszki, Witosa i bloki nauczycielskie 2 księży

Prosimy o przyjeżdżanie po księży na kolędę a po jej zakończeniu o odwiezienie na plebanię.

11. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej (2 rodziny). Bóg zapłać.

12. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyły rodziny z ul. Polnej.

13. Zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Chełchowski z Różana w wieku 78 lat. Wieczny odpoczynek…