Ur. Św. Bożej Rodzicielki Maryi (01. 01. 2017)

1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

2. Podsumowanie 2016 roku w życiu parafii:

Statystyka: Chrzty- 33; Bierzmowanie - 31; Małżeństwa - 29; Zmarłych- 41, Komunii Św. rozdano 58 tysięcy.

Już drugi rok obraz Jezusa Miłosiernego nawiedza rodziny naszej parafii. Mamy nadzieję, że wędrujący pan Jezus w znaku Obrazu rozbudzi naszą wdzięczność i miłość do Zbawiciela pełnego miłosierdzia.

W kościele parafialnym:

- zbudowano nowy ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej – wotum wdzięczności w 1050 rocznicę chrztu Polski,

- wykonano obróbki blacharskie przypór i parapetów świątyni,

- kupiono rzutnik cyfrowy do wyświetlania tekstów pieśni,

- przygotowano ołtarz polowy z zadaszeniem na cmentarzu grzebalnym,

- zakupiono 2 sztandary pogrzebowe.

W kaplicy Św. Trójcy w Zawadach:

- zrobiono nową elewację i wymieniono okna,

- wykonano odgromienie,

- poprzedni ołtarz MB Częstochowskiej z kościoła przeniesiono i zaadaptowano w kaplicy,

- sprawiono tabernakulum i obraz Trójcy Świętej

Wszystkie zobowiązania naszej parafii względem instytucji kościelnych i państwowych są uregulowane na bieżąco. Wszystkim ofiarnym i życzliwym parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc i wsparcie. Słowa podziękowania składamy Radzie Gminy Różan z Panem Burmistrzem za dotację na wykonanie obróbek blacharskich na kościele. Bóg zapłać.

3. W piątek, 6 stycznia - pierwszy piątek miesiąca - przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach K + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje. Po Mszy o godz. 12.00 ulicami naszego miasta (3 Maja i Pl. Obrońców Różana) przejdzie orszak Trzech Króli. Do udziału zapraszamy całe rodziny, szczególnie dzieci w przebraniach.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja od godz. 17.30.

5. Porządek kolędy:

Ul. Lwowska, Hallera, Wileńska

14 styczeń (sobota)
godz. 9.00 Załuzie 2 księży

6. Od jutra do końca stycznia w dni powszednie nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna rano.