Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2023 r.

1. W przyszłą niedzielę odpust św. Rocha w Kaplicy w Zawadach. Msza św. odpustowa z Procesją Eucharystyczną o 10.45.
  2. W wtorek 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to kolejna rocznica Cudu nad Wisłą. Z tej racji Wojsko Polskie obchodzi swoje święto. Msze św. o 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. O 9.30 Msza Święta za naszą Ojczyznę. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów i zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  3. W wtorek kończymy modlitwę Apelu Jasnogórskiego na Górce Panny Marii. Dziękuję z ks. Szmonem wszystkim, z którymi się spotykaliśmy przy Figurze Matki Bożej Niepokalanej na wspólnej modlitwie.
  4. W tym tygodniu wspominamy świętych:
  • Poniedziałek – św. Maksymiliana Marię Kolbego
  • Czwartek - św. Jacka
  1. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła. A w dniu dzisiejszym na KUL i cele edukacyjne diecezji Bóg zapłać!
  2. Zapowiedzi:
  • Michał Załęski, kawaler, par. św. Anny w Różanie i Małgorzata Rozkosz, panna, par. św. Jana Chrzciciela w Krasnym, diec. płocka. Zapowiedz II
  • Karol Marczuk, kawaler, par. Miłosierdzia Bożego w Legionowie, diec. Warszawsko – Praska i Ewelina Żebrowska, panna, par. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Zapowiedz II
  • Przemysław Płatek, kawaler, par. św. Trójcy w Latowiczu, diec. Warszawsko – Praska i Jagoda Załęska, panna, par. św. Anny w Różanie. Zapowiedz II
  • Piotr Bogdan Religa, kawaler, par. Nawiedzenia NMP w Lisowie, diec. Radomska i Łucja Skarżyńska, panna, par. św. Anny w Różanie. Zapowiedz I
  • Piotr Wierzbowski, kawaler, par. św. Jana Chrzciciela w Sypniewie i Julia Merecka, panna, par. św. Anny w Różanie. Zapowiedz I
  • Alan Sadowski, kawaler. par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie diec. Warmińska i Marta Chełstowska, panna, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie diec. Warmińska. Zapowiedz I
  1. Zamarła: † śp. Jadwiga Pawelczyk z domu Cieśluk, lat 70 z Różana ul. Spokojna. Pogrzeb - poniedziałek 14 sierpnia 2023 r. o godz. 10.00. „wieczny odpoczynek”