Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.10.2023 r.

  1. Przeżywamy dziś odpust parafialny ku czci NMP Różańcowej. Matce Bożej zawierzajmy nasze rodziny, naszą Parafię, Ojczyznę i cały świat.
  2. W rozpoczętym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- 13.10 (piątek) bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;

- 13.10 Dzień Fatimski

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie na godz. 17 a w niedzielę o godz. 9:30. Zachęcamy do modlitwy rodzinnej w tym szczególnym miesiącu np. dziesiątek różańca.
  2. 14 pażdziernika przypada Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie polecamy wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły prosząc o Boże błogosławieństwo i siłę dla nich a dla zmarłych nagrodę wieczną w niebie.
  3. Za tydzień 15.10 niedziela seminaryjna, powołaniowa. Będziemy gościć kleryka WSD w Łomży. Taca przeznaczona na WSD.
  4. Wspólnota Wyższego seminarium Duchownego w Łomży zwraca się do nas z prośbą o wsparcie w postaci ofiar pieniężnych. Ofiary są ogromną pomocą dla uczelni, która utrzymuje się z życzliwości wiernych i kapłanów naszej diecezji. Jesienną zbiórkę na seminarium łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni,. Listy można odbierać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!
  5. Zapowiedzi przedślubne:

- Eryk Arkadiusz Jóżwik, kawaler, Par. pw. Św. Anny w Różanie i Aleksandra Jaskułowska, panna, Par. pw. Św. Marii Magdaleny w Czerwonce, zapowiedź II

  1. W następną niedzielę przypada Dzień Papieski. W naszej Parafii będziemy go obchodzić w ostatnią niedzielę października.
  2. Za tydzień wybory parlamentarne i referendum. Nie przegapmy i nie prześpijmy tego czasu. Weźmy udział w głosowaniu i spełnijmy swój patriotyczny obowiązek. Módlmy się za Polskę każdego dnia! „Żeby Polska była Polską” – chrześcijańską! Głosujmy za życiem a nie za aborcją i cywilizacją śmierci.