Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023 r. – NIEDZIELA MISYJNA

  1. Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. o godz. 12 ks. bp Janusz Stepnowski dokona obrzędu tzw. posłania sióstr, które posługiwały w naszej Parafii. Siostry udają się na misje do Boliwi. Będą zbierane ofiary do puszek na misję, jako wyraz naszej wdzięczności za posługę sióstr w naszej Parafii. Nie ma Mszy Świętej w Kaplicy.
  2. W rozpoczętym tygodniu przypada następujące wspomnienie liturgiczne:

- 28.10 (sobota) Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; 98 rocznica powstania diecezji łomżyńskiej oraz święto patronalne biskupa Tadeusza Bronakowskiego

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie na godz. 17 a w niedzielę o godz. 9:30. Zachęcamy do modlitwy rodzinnej w tym szczególnym miesiącu np. dziesiątek różańca.
  2. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Misje Sercem Kościoła”. Dzisiejsza taca przeznaczona na misje. Bóg zapłać!
  3. 29 października będziemy w naszej Parafii obchodzić Dzień Papieski. Zbierane są ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia jako wsparcie zdolnej ale uboższej młodzieży. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar serca!
  4. Dziś jak co roku, liczenie wiernych uczestniczących w Liturgii Eucharystycznej i przystępujących do Komunii Św.
  5. Jesienną zbiórkę na seminarium łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni,. Listy można odbierać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  6. Ofiary złożyli mieszkańcy: Załęże Eliasze i różan ul. Poniatowskiego od strony miasta
  7. Można zamawiać Msze św. na przyszły rok i Wypominki. Duszom w czyśćcu cierpiącym przychodzimy ze zbawienna pomocą przez dobre uczynki, czyli modlitwę, post i jałmużnę w intencji zmarłych. Ofiarujemy naszym bliskim w ten sposób pamięć, naszą miłość, wdzięczność za ofiarę ich życia, a jak trzeba to i nasze przebaczenie.
  8. Do wieczności odeszła:

+ Danuta Parcińska, z d. Majkowska, l. 76, Par. Św.. Barbary, Nowy Dwór Maz. Twierdza-Modlin

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….