Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu - 3.12.2023 r.

  1. Rozpoczynamy Adwent, który jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, kiedy wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Kieruje on także dusze ludzi ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Jest to czas radosnego i pobożnego oczekiwania. Godzinki i Roraty w dni powszednie o godz. 7:00, a we wtorki i czwartki dla dzieci o godz. 18:00. W czasie Adwentu będzie odmawiany różaniec przed Mszą Świętą wieczorem.
  2. W rozpoczętym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- 4.12 (poniedziałek) św. Barbary, dziewicy i męczennicy;

- 7.12 (czwartek) św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła;

- 8.12 (piątek) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00;

  1. Ofiary dziś składane na tacę są przeznaczone na WSD w Łomży. Bóg zapłać za każdy dar serca!
  2. Jesienną zbiórkę na seminarium łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni,. Listy można odbierać w kancelarii parafialnej. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom wioski Szygi, Paulinowo oraz z Różana z ul. Polnej (I i II część) oraz Panu z ul. Warszawskiej
  3. Siostry roznoszą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Harmonogram odwiedzin na stronie parafialnej. Wszelkie ofiary składane siostrom są naszą wdzięcznością za ich posługę w naszej Parafii. Bóg zapłać!
  4. Do nabycia są świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy. Święcę można zakupić w zakrystii u Siostry Miriam w cenie 20 zł.
  5. Można zamawiać Msze św. na przyszły rok i Wypominki za zmarłych. Nowe wypominki będą odczytywane od pierwszej niedzieli stycznia do ostatniej niedzieli grudnia.
  6. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce do Fatimy w lipcu. Informacje w gablocie i na stronie parafialnej.
  7. Następną niedzielą, 10 grudnia, rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje adwentowe w naszej Parafii. Poprowadzi je ks. Szymon Klimaszewski, były kapelan szpitala w Suwałkach a obecnie proboszcz Parafii Bereżniki nad samą granicą z Litwą. Rekolekcje adwentowe połączone będą, jak co roku, z adoracją Najświętszego sakramentu po każdej Mszy Świętej i między Mszami w ciągu dnia, tzw. 40-Godzinne Nabożeństwo. Zapraszamy do wspólnej i indywidualnej adoracji oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
  8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł:

+ Sławomir Mroczkowski, l.72, zam. w Dzbądzu

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…….”