XVIII niedziela zwykła (31. 07. 2016)

1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża Franciszka.

2. Jutro będziemy przeżywać 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska. O godz. 17.00 zatrzymajmy się na chwilę, by oddać cześć młodym obrońcom Stolicy. Włączmy syreny i dzwony.

3. 1 sierpnia z Łomży wyruszy XXXII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczynamy nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego – duchowo towarzyszymy pielgrzymom i modlimy się za naszą Ojczyznę. Codziennie o 21.00 spotykamy się na Górce Panny Marii. Istnieje możliwość zapisania się do Białej Grupy Pielgrzymów Duchowych im. Św. Jana Pawła II.

4. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc trzeźwości. Z powagą odpowiedzmy na apel polskich biskupów.

5. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca – Msze św. o 7.00 i 18.00; adoracja od 17.00,

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00 i od godz. 17.00.

- w pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę taca na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.

7. Ofiary na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Chrzczonek. Bóg zapłać.

8. Zmarła nasza parafianka śp. Wiesława Bodziak z Różana w wieku 67 lat „Wieczny odpoczynek…”