XV niedziela zwykła (10. 07. 2016)

1. W tym tygodniu patronują nam:

- 11 VII – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego;

- 12 VII − św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, główny patron naszej diecezji. Jest autorem żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II;

- 13 VII − święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne; W środę po Mszy porannej Procesja Fatimska.

- 15 VII – św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do św. Anny (przed odpustem).

2. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej.

3. Zakończyliśmy prace związane z pokryciem blachą miedzianą parapetów oraz czap przypór na naszym kościele. Obróbki blacharskie zabezpieczą przed zniszczeniem poszczególne elementy zewnętrznej elewacji świątyni. Radzie i Burmistrzowi Gminy Różan składam podziękowanie za przekazanie dotacji na ten cel. Bóg zapłać!

4. Przy plebanii pracowali panowie Mariusz Perzanowski i Paweł Rupiński z Załęża Sędzięta. Bóg zapłać!

5. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

6. Caritas Diecezji Łomżyńskiej apeluje o modlitwę oraz zbiórkę do puszek w dniu 17 lipca (następna niedziela). Jest to forma wsparcia mieszkańców Ekwadoru, którzy zostali dotknięci tragedią trzęsienia ziemi 16 kwietnia br.

7. Zmarli nasi parafianie: śp. Barbara Laskowska w wieku 46 lat, mieszkała w Wołominie, pochodziła z Pruszk i śp. Kazimierz Witkowski z Różana w wieku 80 lat – „Wieczny odpoczynek…