V niedziela zwykła (10. 02. 2019)

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane inaczej, jak tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
  2. Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W modlitwach pamiętajmy o chorych oraz tych, którzy z samarytańską miłością troszczą się i im posługują. Sercem i cierpliwością otaczajmy szczególnie chorych w naszych rodzinach i parafii.
  3. W tym tygodniu, w czwartek przeżywać będziemy liturgiczne święto św. Cyryla mnicha, i św. Metodego Święci Bracia Sołuńscy są patronami Europy.

14 lutego przypada święto zakochanych. Przykazanie miłości Boga i bliźniego, nas chrześcijan, obowiązuje przez cały rok. Oby w naszym kraju, o tym pamiętali wszyscy Polacy, szczególnie tzw. elity życia politycznego i społecznego. Po owocach, a nie po słowach i liściach poznaje się ludzi i drzewa.

1. W następną niedzielę ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na prace prowadzone w domu parafialnym. Natomiast do puszek będziemy składać ofiary na misje katolickie.
  2. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Janina Radulska z Dzbędza w wieku 87 lat,

- śp. Władysław Chrzanowski z Różana w wieku 85 lat,

- śp. Bożena Przybylska z Różana w wieku 62 lat. „Wieczny odpoczynek…”