V niedziela Wielkiego Postu (02. 04. 2017)

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

3. W poniedziałek i wtorek, z racji rekolekcji w Goworowie, Msze wieczorne o godz. 18.30.

4. Wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach wielkopostnych, wyrażamy nasze podziękowanie. Z bólem i niepokojem myślimy o przeważającej części parafian, którzy nie skorzystali z tego czasu. Najbardziej martwimy się o dzieci (SP i Gimnazjum) którzy zwolnieni z zajęć szkolnych z racji rekolekcji, w nich nie uczestniczyli…

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30 – 9.00 oraz 17.00 – 18.00.

6. Droga Krzyżowa ulicami Różana odbędzie się w piątek 7 kwietnia po Mszy o godz. 18.00.

7. Chorych w domach będziemy odwiedzać w sobotę 8 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy świętych pobłogosławimy palmy, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

9. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Targowej. Bóg zapłać!

10. Ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Załęża Wielkiego, Szyg, Załuzia i dwie ofiary indywidualne.

11. Zmarła śp. Marianna Sobieska z Warszawy, wcześniej mieszkała w Różanie, w wieku 88 lat. „Wieczny odpoczynek…”