V Niedziela Wielkanocna (19. 05. 2019)

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
  2. Za tydzień o godz. 9.30 będziemy przeżywali Pierwszą Komunię Świętą. Dzieci z rodzicami przystąpią do pierwszej spowiedzi w piątek 24 maja o godz. 16.00.
  3. Porządek nabożeństw poświęcenia pól w tym tygodniu:

- 20 V (poniedziałek) – Chrzczonki,

- 21 V (wtorek) - Miłony

- 22 V (środa) - Pruszki

- 23 V (czwartek) - Załuzie

- 24 V (piątek) – Adamowo, Ponikiewka, Ponikiew Wielka, Zawady

- 25 V (sobota) – Szygi nad Narwią.

Nabożeństwa odprawiamy o godz. 20.00.

1. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach.
  2. W sobotę 25 maja o godz. 10:00 w Katedrze Łomżyńskiej 10 diakonów z rąk Księdza Biskupa przyjmie święcenia kapłańskie. Zachęcamy do modlitwy za przyszłych kapłanów oraz wszystkich tych, którzy zostali wezwani do służby Bożej w Kościele.
  3. W przyszła niedzielę 26 maja zachęcamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  4. W dniu 26 maja (niedziela) wybieramy przedstawicieli do Europarlamentu, którzy będą reprezentowali nasz kraj na tle Uni Europejskiej. Jako odpowiedzialni za los naszej Ojczyzny z roztropnością i zaangażowaniem weźmy udział w tym obywatelskim obowiązku udając się do miejsc głosowania. To szczególnie ważne ponieważ 80 % ustaw obowiązujących w Polsce uchwalane jest w Parlamencie Europejskim.
  5. Za tydzień w niedzielę o godz. 20.30 zostanie odprawione nabożeństwo wynagradzające NMP Królowej Polski za profanacje Jej Częstochowskiego Wizerunku.
  6. Pozostało kilka wolnych miejsc na wyjazd na Spotkanie Młodzieży w Lednicy od 31 maja do 2 czerwca. Informacje i zapisy u ks. Mateusza.
  7. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z Podborza. Bóg zapłać.