Uroczystość NMP Królowej Polski (03.05.2019)

1. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski łączy w sobie zarówno wymiar kultu Matki Bożej, jak i wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Nie jest zwyczajną celebracją ku czci Maryi, ale bardzo dobitnie podkreśla Jej obecność w dziejach Polski. W Maryi splatają się zatem historia zbawienia z historią naszej Ojczyzny i rodaków.
  2. Dzisiaj, z racji na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post.
  3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie odprawiamy po Mszy świętej o godz. 18.00.
  4. Jutro pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
  5. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa poświęcenia pól, w czasie których modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w pracy, zdrowie, zgodę i miłość w rodzinach. Będziemy błagać Wszechmogącego Boga, za wstawiennictwem Najświętszej Panny Maryi, o łaskę deszczu dla naszych pól, ogrodów, łąk, sadów i lasów. Mamy nadzieję, że mieszkańcy poszczególnych wsi tym razem zmobilizują się i łaskawie przyjdą na wspólną modlitwę. Nie wystarczy tylko ślepo ufać prognozom pogody przekazywanym przez wszystkie kanały telewizji. Póki co, to Stwórca nieba i ziemi ma najwięcej do powiedzenia i w tej kwestii. Nabożeństwa poświęcenia pól będą odprawiane o godz. 20.00. Przynosimy do poświęcenia ziemię. Porządek nabożeństw w najbliższym tygodniu:

-  6 V (poniedziałek) – Brzóze Duże i Małe,

-  7 V (wtorek) – Dzbądz,

-  8 V (środa) – Paulinowo,

-  9 V (czwartek) – Mroczki Rębiszewo,

- 10 V (piątek) – Podborze,

- 11 V (sobota) – Kaszewiec i Białobrzeg.

5. Druhom Strażakom z okazji ich jutrzejszego święta – patrona, świętego Floriana, składamy serdeczne życzenia. Niech dobry Bóg udziela Wam wielu łask, siły, determinacji, zdrowia i sukcesów w tak bardzo potrzebnej pracy dla dobra naszej małej Ojczyzny – gminy i parafii Różan. Hasło: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” często wypisywane na strażackich sztandarach niech będzie ideą przewodnią waszej służby i poświęcenia bliźnim dotkniętym różnymi nie-szczęściami. Pięknie dziękuję za bardzo dobrą współpracę dla dobra naszej parafii i wszelką pomoc. Na was zawsze można liczyć. I oby tak zawsze było. Szczęść Boże.