Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023 r.

  1. KOMUNIKAT WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN DOTYCZĄCY SPOTKANIA RODZICÓW OCZEKUJĄCYCH NARODZIN DZIECKA 2023 Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z parafią pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie organizuje w niedzielę 21 maja 2023 r. spotkanie dla rodziców oczekujących na narodziny dziecka poczętego. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:30, na zakończenie której rodzice otrzymają specjalne błogosławieństwo. Spotkanie jest okazją do modlitwy przez wstawiennictwo św. Joanny Beretta Molla, o opiekę dla matek i dzieci rozwijających się pod ich sercami, o zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie oraz o błogosławieństwo dla rodziców. Parafia pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie decyzją Biskupa Łomżyńskiego jest miejscem pielgrzymowania rodzin i matek będących w stanie błogosławionym. Spotkania te odbywają się każdego roku w trzecią niedzielę miesiąca maja. Jednocześnie informujemy, że 14 maja br. na Mszy św. o godz. 8:30 w parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach, w obecności Biskupa Łomżyńskiego, odbędzie się uroczyste przekazanie relikwii św. Joanny Beretty Molli wspólnocie parafialnej oraz osobom odwiedzającym kaplicę w łapskim szpitalu noszącym jej imię. Relikwie świętej żony i matki przekaże Pierluigi Molla syn świętej. Zapraszamy serdecznie rodziców i matki oczekujące narodzin dziecka poczętego do Parafii pw. Świętej Rodziny w Wyszkowie (ul. Gen. Wł. Sikorskiego 40) oraz Parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach (ul. J. Matejki 10). dr Jacek Kotowski Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin
  2. Jutro 8 maja uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny, oraz księdza proboszcza Stanisława z racji imienin.
  3. W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Po nabożeństwie majowym Procesja Fatimska.
  4. W środę 10 maja rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed bierzmowaniem. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji kandydatów do bierzmowania i ich rodzin. Ks. Paweł zaprasza na sprzątanie Kościoła przez kandydatów i rodziców do bierzmowania w sobotę 13 maja po Mszy św. o godz. 18.00 (procesji fatimskiej).
  5. Zmarli: † Mieczysław – Piotr Daniszewski lat 73 z Kaszewca, cały pogrzeb odbył się w par. św. Jan Kantego w Krasnosielcu. Wieczny odpoczynek