Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 21.05.2023 r.

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, którą dziś przeżywamy, uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  2. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli Zielone Świątki. Uroczystość ta kończy czas wielkanocny. Zatem kończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Kto jeszcze nie zdążył przystąpić do tych sakramentów, niech uczyni to w tym tygodniu.
  3. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych, a piątek św. Filipa Nereusza prezbitera.
  4. W piątek o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci do przyjęcia tego ważnego sakramentu. Dziękujemy również za dar ołtarza – komplet nowy lekcjonarzy mszalnych i kwiaty do ołtarzy. Młodzieży i rodzicom dziękujemy za sprzątanie świątyni. Bóg zapłać
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 12.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, nie będzie Mszy św. w kaplicy Trójcy Św. Dzieci z rodzicami do Pierwszej Spowiedzi Świętej przystąpią w 25 maja o godz. 16.00.
  6. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy. Żyjącym będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  7. Zapowiedzi: Maciej – Aleksander Banaszek i Małgorzata Wilczewska oboje z naszej parafii – zapowiedz I
  8. Zmarła: † Czesława Żelazińska z domu Napiórkowska, lat 92 z Różana ul. Cmentarna, pogrzeb 22.05.2023r. godz. 14.00 „wieczny odpoczynek”