OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 19.05.2024 r.

1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Apostołowie umocnieni Darem Ducha Świętego otrzymali moc, by głosić Dobrą Nowinę, Ewangelię w miejscach, do których zostaną posłani. Uroczystość ta, przypomina, że każdy z nas ma dzielić się swoją wiarą w rodzinie, miejscu pracy, sąsiedztwie.
  2. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
  3. W rozpoczętym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- 20.05 (poniedziałek) – Święto NMP Matki Kościoła; Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00

- 23.05 (czwartek) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- 24.05 (piątek) – NMP, Wspomożycielki Wiernych;

1. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie majowym. W dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej z godz. 9:30.
  2. W następną niedzielę, Uroczystość Trójcy Świętej. Msza Święta odpustowa w Kaplicy w Zawadach o godz. 10:45 (Festyn przełożony na odpust św. Rocha).
  3. Za tydzień I Komunia Święta dzieci klas III na Mszy Świętej o godz. 12. Dzieci, rodziców, chrzestnych ogarniamy modlitwą. Zapraszamy osoby mniej zaangażowane w tą uroczystość do obecności na Eucharystii w innych godzinach.
  4. W dniach 1-9 lipca zapraszamy dzieci od 3 klasy Szkoły Podstawowej na wyjazd w Bieszczady. Informacje na plakacie w gablocie.
  5. Zapowiedzi przed ślubem:

- Łukasz Mróz, kawaler, Parafia pw. Św. Anny w Różanie i Monika Milewska, panna, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Czerwinie, zapowiedź I;

1. Do wieczności odeszli:

+ Róża Izabela Cieślak, l. 76; zam. Różan, ul. Gdańska;

+ Kazimierz Gołębiewski, l. 71, zam. Różan, ul. Warszawska;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……