Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 26.05.2024 r.

  1. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypomina nam o Bogu objawiającym się nam jako Ojciec, Syn i Duch Święty. Naszą pamięcią ogarniamy dziś również wszystkie mamy. Dziękujemy im za dar życia, miłość i troskę. Prosimy, aby Bóg im błogosławił a zmarłe wprowadził do nieba.
  2. W rozpoczętym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- 29.05 (środa) – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

- 31.05 (piątek) – Święto Nawiedzenia NMP;

- 1.06 (sobota) – św. Justyna, męczennika;

- 1.06 (sobota) - I sobota miesiąca i Dzień Dziecka – modlitwa ogarniamy wszystkie dzieci prosząc o Boże bł. dla nich.

  1. W czwartek (30.05) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Oddajemy cześć Bogu obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Adorujemy i dotykamy bliskości Chrystusa szczególnie podczas Komunii Świętej. Uroczystość Bożego Ciała jest dziękczynieniem Bogu za Jego dar dla nas, pokrzepiający nas w drodze do nieba. Tego dnia wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy, tak jak w poprzednich latach. Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy na których zostanie wystawiony Chrystus Eucharystyczny. Udział w Mszy Świętej i procesji jest świadectwem naszej wiary i prośbą, by Chrystus idący ulicami naszej Parafii nam błogosławił każdego dnia. Msze Święte tego dnia o godz. 7:30, 9:30 (z procesją) i 16.
  2. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała i śpiewie Nieszporów Eucharystycznych przed Mszą Świętą o godz. 18.
  3. Dziękujemy rodzicom dzieci przystępujących do I Komunii Świętej za udekorowanie i sprzątanie kościoła.
  4. Za tydzień po mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na chore dziecko. Szczegóły podamy w następną niedzielę.
  5. Do wieczności odeszli:

+ Małgorzata Grażyna Sasin, z d. Jasińska, l. 61, zam. Różan;

+ Henryk Daniszewski, l. 72, zam. Różan; ul. Sienkiewicza;

+ Jan Stefan Daszewski, l. 84, z Warszawy, ul. Puszczyka, Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego; pogrzeb w piątek (31.05) o godz. 10.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……