Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa czyli Meki Pańskiej– 02.04.2023 r.

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Różana i Marsz w obronie św. Jana Pawła II.
 2. XII Różańska Drużyna Harcerska „Niezłomni” w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. będzie stała przy wyjściu z Kościoła z ozdobami wielkanocnymi. Będzie można wybrać ozdobę i ofiarować dobrowolną ofiarę na rzecz drużyny, która zbiera fundusze na Pielgrzymkę Ogólnopolską Harcerz do Częstochowy.
 3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.
 4. Próba sypania kwiatków w Wielki Czwartek o godz. 13.00 i sypanie kwiatków w Niedzielę Wielkanocną podczas procesji. Zapraszamy. Adoracja dzieci Klas II, III, IV, V, VI w Wielki Piątek od godz. 13.00 – 14.00
 5. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu Kościół Św. dziękuje Chrystusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa, z tej racji prosimy o modlitwę za kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, księży pochodzących z naszej wspólnoty oraz tych, których Pan postawił na drodze naszego życia. Po Mszy Św. Pan Jezus będzie przeniesiony do Ołtarza Wystawienia-Ciemnicy, na znak uwięzienia. Spowiedź tylko przed Mszą Św. Odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak wielkim Sakramentem”.
 6. W Wielki Piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa, Nabożeństwo Wielkiego Piątku. W dniu, w którym dla naszego zbawienia umarł na Krzyżu Jezus Chrystus Kościół nie sprawuje Mszy Św. Wszystkich obowiązuje post ścisły. W czasie adoracji Krzyża składamy ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Odpust zupełny za udział w adoracji Krzyża. Na zakończenie liturgii uroczyście przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Przy Bożym Grobie rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 7. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Odpust zupełny za czynny udział w odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego. Poświecenie pokarmów na stół w kościele od godz. 9.00 do 14.00 (co godzinę), w Kaplicy Trójcy Św. o godz. 11.00. Przy poświęceniu pokarmów składamy ofiary. Bóg zapłać za dar serca! Przez całą Wielką Sobotę woda święcona będzie stała w naczyniu przed kościołem.
 8. Do adoracji indywidualnej - osobistej przy Grobie Chrystusa zapraszamy w Wielki Piątek
  i Wielką Sobotę w ciągu dnia.
 9. W I dzień Świąt Wielkanocnych Rezurekcja o 6.00 rano. Procesji wokół Kościoła. Następne Msze Św. o 9.30, 12.00, 16.00 i w Kaplicy o 10.45.
 10. Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 7.30, 9.30, 12.00 16.00. Nie będzie Mszy św. w Kaplicy 10.45. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.
 11. Zapowiedzi: Robert Rzewnicki, kawaler z parafii pw. Wszystkich św. w Karniewie diec. Płocka i Anna Justowicz, panna z parafii św. Anny w Różanie, zapowiedz I.
 12. Zmarli:

        † Cecylia – Janina Gołębiewska z domu Gigiel w wieku 83 lat z Różana,

        † Stanisław Wiewiórkowski w wieku 87 lat z Pruszk,

        † Grzegorz – Stanisław Tarczyński w wieku 86 lat, „wieczny odpoczynek”