OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06.2024 r.

1. W rozpoczętym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- 3.06 (poniedziałek) – św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników;

- 5.06 (środa) – św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

- 7.06 (piątek) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, I piątek miesiąca;;

- 8.06 (sobota) – Niepokalanego Serca NMP;

1. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała i śpiewie Nieszporów Eucharystycznych przed Mszą Świętą o godz. 18.
  2. W czwartek (6.06) zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie ziół i kwiatów na zakończenie liturgii. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
  3. Za tydzień (9.06) naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć wszelkie prace przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. W następna niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Każdy głos jest ważny.
  5. Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na chore dziecko. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. W tym tygodniu przypada 45 rocznica pierwszej pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny. Ile zostało z nauczania Ojca Świętego, który mówił o godności człowieka, wartości życia, wierze, nadziei i miłości. Także przypada 35 rocznica pierwszych wolnych wyborów.
  7. Zapraszamy do wycieczki/pielgrzymki w dniach 10-13 lipca: Częstochowa, Biały Dunajec, Zakopane, Ludźmierz, Łagiewniki. Informacje u ks. Pawła,
  8. Zapowiedzi przed ślubem:

- Przemysław Szymański, kawaler, Parafia Różan i Dominika Kinga Gorczyńska, panna, Parafia pw. NMP Królowej Polski w Olszewie Borkach, zapowiedz I;

- Łukasz Duda, kawaler, Parafia Różan i Joanna Cikacz, panna, Parafia pw. Św. Apostołów Szymona i Tadeusza w Szelkowie, zapowiedz I;