Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (16. 04. 2017)

1. Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Wielkanoc:

Umiłowani Diecezjanie! Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam, abyście w swoim sercu doświadczyli spotkania ze Zmartwychwstałym, bowiem tylko w ten sposób Święta Wielkanocne staną się dla każdego z nas radosnym czasem oraz dodadzą nam siły i odwagi, by w pełni żyć i świadczyć o wielkiej miłości Boga względem nas.

Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński

2. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

3. Następne Msze Św. w dniu dzisiejszym o godz. 9.30, 12.00. i o 16.00, nie ma Mszy w Kaplicy.

4. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 o 10.45 w Kaplicy i o 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

5. Z racji oktawy wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich:

• Siostrom Leonii i Alinie za przygotowanie Bożego Grobu i Ciemnicy oraz kwiatowe dekoracje Świątyni,
  • Liturgicznej służbie ołtarza za pomoc i udział w celebracji nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego,
  • Strażakom z miejscowości Mroczki Rębiszewo, Załuzie, Szygi i Różan za wartę – adorację przy Grobie Pana Jezusa i udział w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej.
  • Chórowi parafialnemu z s. Gabrielą.
  • Orkiestrze młodzieżowej pod dyrekcją p. Tomasza Grześkowicza,
  • dzieciom i młodzieży za adorację Pana Jezusa,
  • asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty z s. Aliną i wszystkim uczestnikom procesji,
  • wszystkim, którzy z powagą i namaszczeniem brali udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia a szczególnie tym, którzy trwali przy Chrystusie,
  • grupie modlitewnej za prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w Wielkim Poście.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest nowenna do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odprawiać dziś i jutro przed Mszą św. o godz. 12.00, w dni powszednie w czasie Mszy o 18.00. Ofiary do puszek na Caritas. Prosimy również dzieci o przyniesienie tego dnia skarbonek z jałmużną wielkopostną.

8. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Rolnej. Bóg zapłać!