Niedziela Palmowa (09. 04. 2017)

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Wspominając ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych stolicach diecezji, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

3. Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada bowiem 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Pana Boga o to, abyśmy wreszcie nauczyli się wyciągać właściwe wnioski z każdej dotykającej nas lekcji historii.

4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii.

5. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwarteko godz. 18.00. W tym dniu Kościół Św. dziękuje Chrystusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa, z tej racji prosimy o modlitwę za kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, księży pochodzących z naszej wspólnoty oraz tych, których Pan postawił na drodze naszego życia. Po Mszy Św. Pan Jezus będzie przeniesiony do Ołtarza Wystawienia-Ciemnicy, na znak uwięzienia. Spowiedź tylko przed Mszą Św. Odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak wielkim Sakramentem”.

6. W Wielki Piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W dniu, w którym dla naszego zbawienia umarł na Krzyżu Jezus Chrystus Kościół nie sprawuje Mszy Św. Wszystkich obowiązuje post ścisły. W czasie adoracji Krzyża składamy ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii uroczyście przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Przy Bożym Grobie rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie adoracja chóru.

7. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Odpust zupełny za czynny udział w odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego. Wielkosobotnia adoracja Jezusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim przez cały dzień.

8. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów na stół wielkanocny w naszej świątyni od godz. 9.00 do 14.00 (co godzinę). Poświęcenie pokarmów w Załuziu o godz. 10.00; w kaplicy Trójcy Św. o godz. 11.00, prosimy o przygotowanie wody do poświęcenia. Przez całą Wielką Sobotę woda święcona będzie stała w naczyniach przed Kościołem.

9. Do adoracji przy grobie Chrystusa zapraszamy dzieci w piątek i sobotę o godz. 12.00, młodzież oraz kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 22.00; Druhów Straży Pożarnej według ustalonego porządku. Od 18.00 adorują Kółka Różańcowe naszej parafii. Wszystkich Parafian zapraszamy na adoracje w noc Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty do Rezurekcji. Próba sypania kwiatów dla dzieci w sobotę o godz. 12.00.

10. W I dzień Świąt Wielkanocnych Rezurekcja o 6.00 rano. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy całą Asystę, druhów z OSP oraz wszystkie dzieci. Następne Msze Św. o 9.30, 12.00. i o 16.00, nie ma Mszy w kaplicy.

11. Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 o 10.45 w kaplicy i o 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

12. Na Górce Panny Marii pracowali panowie z Ponikiewki: Mościcki Zbigniew, Mościcki Sławomir, Justowicz Janusz, Załęski Roman, Załęski Adam, Załęski Jan.

13. Przy sprzątaniu świątyni pracowali z Różana: Czaplicka Jadwiga, Kosińska Monika, Zych Antoni, Skierkowski Janusz; z Mroczk Rębiszewa: Mosakowska Dorota, Pepłowska Edyta; z Prycanowa:Chełchowska Elżbieta, Podgurski Jacek i Brant Ewa z Załuzia.

14. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z Kaszewca. Bóg zapłać!

15. Ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Chrzczonek.