Niedziela Miłosierdzia Bożego (28. 04. 2019)

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na działalność Caritas. Dzieciom i rodzicom wyrażamy wdzięczność za jałmużnę wielkopostną w postaci skarbonek dziś przyniesionych do świątyni.
  2. Jutro liturgiczne święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora kościoła i patronki Europy.
  3. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski (przeniesiona z 23 kwietnia z racji oktawy Wielkanocnej).
  4. W środę rozpoczyna się najpiękniejszy miesiąc W tym miesiącu oddajemy cześć NMP. Zachęcamy do kultywowania tradycyjnych nabożeństw majowych w naszych domach i przy Kapliczkach. Dobrze byłoby odnowić przydrożne Krzyże i Kapliczki. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie będą odprawiane po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do Służby Bożej w Kościele.
  6. 3 maj przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny i Druhów Strażaków. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca
  7. W pierwszą sobotę miesiąca Msze św. o NMP o 7.00 i 18.00
  8. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zachęca do korzystania z nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Udzielanie pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty, według kolejności zgłoszeń. Więcej informacji o miejscach świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.
  9. Zmarli:

+ śp. Aniela Osowiecka z Różana w wieku 90 lat,

+ śp. Roman Władysław Rutkowski z Ostrołęki (mieszkał w USA) 57 lat,

+ śp. Mieczysława Chrzanowska z Chrzanowa w wieku 98 lat.

Wieczny odpoczynek…”