IV niedziela Wielkiego Postu (26. 03. 2017)

1. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

2. Program rekolekcji: 27. III (poniedziałek) i 28. III (wtorek):

09.30 - Msza Św. dla Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i w poniedziałek dla Przedszkola

11.30 - Msza Św. dla Zespołu Szkół

16.00 - Msza Św. dla wszystkich

18.00 - Msza Św. dla wszystkich

We wtorek Msza o 11.30 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych - zapraszamy ludzi chorych i starszych. Spowiedź wielkopostna w poniedziałek i wtorek.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. Na prośbę Caritas Polska w dniu dzisiejszym ofiary do puszek będą przeznaczone na pomoc głodującym dzieciom w Sudanie.

5. Droga Krzyżowa ulicami Różana odbędzie się w piątek 7 kwietnia po Mszy o godz. 18.00.

6. Chorych w domach będziemy odwiedzać w sobotę 8 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Na wiosnę porządkujemy swoje posesje i ogrody. Nie zapomnijmy o odnowieniu przydrożnych Krzyży i Kapliczek.

8. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Lazurowej i Gdańskiej. Bóg zapłać!

9. Ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa złożyło KŻR Światło, Męskie i mieszkańcy Prycanowa.

10. Zmarła nasza parafianka śp. Zofia Goździewska z Ponikwi Wielkiej w wieku 93 lat. „Wieczny odpoczynek…”