II niedziela zwykła (15. 01. 2017)

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

2. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

5. Obraz Jezusa miłosiernego nawiedza rodziny z ul. Kościuszki i Witosa. Jako następni Obraz przejmą mieszkańcy ul. Lazurowej, Tęczowej, Marzanny i Słonecznej.

6. Dobiegają końca kolędowe odwiedziny w naszej parafii. Prosimy o zgłoszenie się osób, których nie zastaliśmy w domach.

16 styczeń (poniedziałek)
godz. 15.00 Ul. Polna, Targowa 2 księży
17 styczeń (wtorek)

Ul. Czysta i przyległe

Ul. Spokojna, Parkowa

18 styczeń (środa)

Ul. 3-go Maja

Ul. Gdańska 6

19 styczeń (czwartek)
godz. 15.00 Ul. Gdańska 6 A 2 księży
20 styczeń (piątek)
godz. 15.00 Ul. Gdańska 6 B 2 księży
21 styczeń (sobota)
godz. 9.00 Ul. Gdańska 6 D 2 księży

Ul. Gdańska 6 C

Ul. Gdańska 6 E

1 ksiądz

7. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Mieczysława Mroczkowska z Dzbędza w wieku 88 lat;

- śp. Jan Załęski z Różana w wieku 80 lat;

- śp. Włodzimierz Fornalski z Dzbędza w wieku 64 lat. Wieczny odpoczynek…